pátek 15. listopadu 2013

CAKES, PIES, muffins, cupcakes, dortíky, rolády...

Zjistila jsem, že jsem poslední dobou upekla hodně dobrůtek, dortíků a podobných projektů a myslím si, že zaslouží samostatný příspěvek. Vytvářím vše, co mě napadne, podle příležitostí, podle chuti, prostě každá pečená věc, kterou uvidíte níže má své opodstatnění :)

 Dort alá hřbitov  (Halloween cementary cake)
Vytvořený z čokoládových sušenek s tvarohovo-smetanovou náplní s nasekanou čokoládou a banány. Chutnal jako krtkův dort :)


 Laguna cake.
Prostě želatinový dortík z koupeného korpusu s mandarinkami, čokoládovým krémem a ˇhlínouˇ z rozdrobených kakaových sušenek.


 Vánoční cupcakes alá vánoční stromeček.
Úplné žůžo pro milovníky pudinku. Stromeček je vytvořený z pistáciového pudinku a marcipánových ozdůbek, spodní těsto je hodně čokoládové, připomínající brownies.


 Apple crumble muffins.
Jablíčkové-skořicové mufínky s drobenkou, vynikající záležitost.


 Cupcakes s ozdobičkami z mléčné hmoty a čokolády.
Těsto je obyčejné s nasekanou čokoládou a máslovým krémem.


Owl cake.
Dortík ve tvaru sovy s malinovým želé v bříšku, mandličkami a pokrýtý máslovo-pudinkovým vanilkovým našlehaným krémem.Tělo sovy bylo z piškotového těsta = moc dobré, piškot je prostě vždycky dobrý ;) 
Byl  to dárek k maminky narozeninám a všem chutnal.

 
         Carrot cake.
Mrkvový dortík podle receptu z Albert časopisu. Byl moc dobrý a zdravý, dává se do něj poměrně dost mrkve :) Velikonoční beránek.
Nějak se stalo, že jsme na Velikonoce nekoupili beránka a když jsme ho scháněli na poslední chvíli, tak nebyl k dostání. Tak jsem vytvořila klasickou piškotovou roládu s marmeládou, spoustu pudinkového vanilkového krému a vytvořila beránka :) Byl pěkný a moc dobrý!

 Dvoubarevný dortík potahovaný fondánem.
Kakaové a obyčejné piškotové těsto s rybízovou marmeládou, pudinkovým krémem a cukrovým fondánem. Vršek je zdobený čokoládou a dekorace je něco jako hrozny vína s lístečky.Výborný pomerančový dortík.
Velice lehký dortík s želé z pomerančové 100% šťávy a s tvarohovým krémem.
Ideální jako lehký dezert třeba na léto :)Mým posledním pečícím projektem je dortík s čokoládovým krémem.
Malinová marmeláda, čokoládový krém a sladký fondán tvořily dortík pro mého milého vikinga k narozeninám. Fotku vnitřku ještě dodám, až ho rozkrojíme :)Tak to by bylo. Nevím jak vás, ale mě pečení pro někoho hodně baví :)
Doufám, že se vám dortíky líbily a necháte se inspirovat

2 komentáře:

  1. Vidím dobře v té laguně tonoucího koně? :D :D

    Jsi fakt šikovná, klobouk dolů. Beránek vypadá skvěle a nejvíc mě láká pomerančový dortík. Já sice peču ráda, ale mám strašně nešikovný ruce. Navíc jsem sama s přítelem a on není na sladký, tak peču spíš slaný, tam není nebezpečí, že sním všechno jenom já :)

    OdpovědětVymazat
  2. No ta laguna byla na Halloweenskou oslavu, tak jsem chtěla aby to bylo stašidelné :D Jinak moc děkuji za pochvalu .)

    OdpovědětVymazat